Praca we Francji

Aktualności:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Autor Wątek: Proszę o opinię - czy wyjechać do Francji  (Przeczytany 1044 razy)

Jokan

• Newbie
  • *
Proszę o opinię - czy wyjechać do Francji
« dnia: Wrzesień 27, 2013, 12:32:39 pm »
Witam,

Liczę na opinię osób, które już siedzą we Francji i mogłyby się wypowiedzieć.
Wg mnie i męża w Polsce nie ma żadnych perspektyw - co jest faktem i zastanawiamy się nad wyjazdem.
Nasza aktualna sytuacja:
- ja mam stałą pracę i mąż też (+ dwie fuchy na boku ale prawdopodobnie one tylko do końca 2013)

We Francji mam rodzinę, ale nie chcemy im się zwalać, bo wiadomo...
Do tego dochodzą nasze dzieci: pierwsze przedszkolne jeszcze, drugie szkolne.

Znajomość języków, ja biegle francuski + angielski na poziomie B2, mąż podstawy angielskiego.
Ja pracuję w dziale klienta, a mąż na wyższej uczelni jako administrator. Mamy ok. 40 lat.

Czy wogole powinnośmy myśleć o wyjeździe z tego kraju? Oczywiście nie patrzymy przez pryzmat zarobków, ale perskektyw i przyszłości dla naszych dzieci.
Mamy trochę oszczędności, "kilka" rzeczy na sprzedaż, ale też i kredyt, w który się trochę wkopaliśmy (aktualnie sam się spłaca).

Czy mamy szansę na pracę we Francji? Myśleliśmy też o Belgii, ale nie wiemy jak sytuacja ze szkołami dla dzieci. Raczej stawiamy na Francje, jako że w razie czego mamy tam rodzinę.

Ciekawi mnie Wasz punkt widzenia oraz to, jak wyście zaczynali. U nas nie ma takiego rozwiązania, że np. najpierw jedna osoba wyjeżdza a potem druga, bo tu ciężko jednej byłoby się obrobić z dwójką dzieci: przyjazdami i odbiorami ze szkoły i przedszkola.

I pytanie o czas pracy: czy w Belgii też tak jak we Francji pracuje się do 17-18? Trochę to niefajne z tą przerwą, bo aktualnie mąż kończy przed 15, a ja o ok. 16, więc mamy jeszcze trochę czasu na dzieci, a za granicą w po tych godzinach już naprawdę mało czasu zostaje na cokolwiek. A jeszcze jakiś dojazd do/z pracy?

Poproszę o opinie.

BloQcs design by Bloc
SMF 2.0.4 | SMF © 2011, Simple Machines